Poslední střih (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 10. 2022 ()

Synopse: Malému filmovému štábu, který natáčí nízkorozpočtový zombie film, se začne vše hroutit, když na něj zaútočí skutečné zombie.

V opuštěné budově se rozpadá natáčení nízkorozpočtového zombie hororu. Protivný režisér svým nepříjemným chováním tlačí herce a štáb na pokraj sil, když odhalí svůj plán, jak vnést do projektu energii a vzrušení: oživit skutečnou, prastarou zombie kletbu. Ve zběsilém jednorázovém záběru, kde létají části těl a tekutiny, bojují herci s nemrtvými a se svým režisérem o život, až film dospěje k šokujícímu závěru a začnou běžet titulky... je to ale celý příběh? Oscarový scenárista a režisér Michel Hazanavicius předkládá jeden z nejinovativnějších, nejradostnějších a nejzábavnějších milostných dopisů filmu a filmařině, jaký kdy uvidíte. Adaptace kultovního japonského kasovního trháku One Cut of The Dead od Chinichiro Uedy.

Recenze:
Je zajímavé, když se režisér snímku, který získal pět Oscarů, pustí do remaku, a to ještě chaotické zombie komedie. Ale snímek je částečně o lásce k filmu jako takové, takže proč vlastně ne. Francouzský režisér Michel Hazanavicius tak dává najevo, že se nebojí pustit do nejrůznějších žánrů a rád se nechá inspirovat svými kolegy. Jeho snímek se od japonského (teprve pět let starého) originálu Naneživo liší jen nepatrně, je tedy určitou poctou původnímu dílu. Nejspíš tedy Hazanavicius usoudil, že látka je natolik dobrá, že není třeba ji měnit a eventuelně ničit. Proč ostatně měnit něco, co funguje.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací