Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha (2014)

poutnik_nej_pr_paula_coelha_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 18. 6. 2015 ()

Synopse: Film o úžasné životní pouti spisovatele Paula Coelha

Paulo Coelho je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Prodalo se přes 165 milionů výtisků jeho knih. Coelhovy romány byly přeloženy do 80 jazyků a publikovány ve více než 150 zemích. Ale jeho mládí nebylo tak přímočaré a snadné jako souhrn jeho spisovatelských úspěchů. Coelhova mladická bilance by zněla: pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech. Rebelské mládí prožil v Brazílii v 60. a 70. letech, tedy v prostoru a čase stojícím mezi dobrem a zlem. Nepochopený kluk a rebelující mladík se změnil v muže, který jde za svým snem: stát se slavným a uznávaným spisovatelem. Film Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha vypráví o úžasné životní pouti Paula Coelha, na jejímž konci se stal vypravěčem příběhů, které fascinují miliony čtenářů. Hlavním zdrojem inspirace pro romány Paulo Coelha je jeho vlastní život. Autor knihy „Poutník – Mágův deník“ a „Alchymista„, je bezpochyby celosvětovou celebritou, ale jen málokdo ví, že příběh jeho života je ještě lepší než fikce. Paulo flirtoval se smrtí, unikl z hranice, za kterou je už jen šílenství, experimentoval s drogami, prožil muka, trpěl a radoval se z lásky, spoluvytvářel historii brazilského rock’n'rollu, ale především se nikdy nevzdal svého největšího snu: triumfovat jako spisovatel.

Recenze:
Životní příběh jednoho z celosvětově nejúspěšnějších spisovatelů, Paula Coelha, je bouřlivý a dramatický. Je vyprávěním o duši umělce, který celý život tráví hledáním, ať už sebe, lásky, či smyslu života… A svou moudrost předává dál ve svých knihách. Předtím však prožil nešťastné mládí pod vlivem autoritativního otce, pobyty v blázinci i léčbu elektrošoky, experimenty s drogami, lásky, i zradu od přátel, a hlavně dlouho cestu ke splnění svého snu, stát se spisovatelem.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací