Prezidentka (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 6. 2022 ()

Synopse: Kateřina Čechová (Anna Geislerová), historicky první česká prezidentka, má za sebou rok v úřadu. Je zahlcená prací: její program je každý den nabitý k prasknutí. Občas by si chtěla v klidu odpočinout bez pozornosti celé republiky. Jednoho dne se odhodlá k riskantnímu kousku. Vezme si paruku a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí z Hradu. Plán jí vyjde dokonale. Kateřině se noční dobrodružství inkognito v podhradí mezi lidmi zalíbí. Seznamuje se se sochařem Petrem (Ondřej Vetchý), kvůli kterému se do města vydává každou noc. Petr nemá ani ponětí, kdo okouzlující žena, do které se zamiloval, ve skutečnosti je. Situace se však brzo vymkne kontrole a prezidentčiny noční výlety se provalí. Kateřina se musí snažit, aby si vybojovala právo na lásku, která jí náleží stejně jako kterémukoliv jinému člověku na světě.

Recenze:
Kateřina Čechová se stane historicky první českou prezidentkou. Po celém dni plném práce nemá ale nikoho, s kým by se mohla odreagovat. Navíc je neustále středem pozornosti, takže se nemůže jen tak vydat mezi lidi. Jednoho dne se ale právě k tomu odhodlá – vezme si paruku a převlek a vytratí se do podhradí. Postupně naváže vztah se sochařem Petrem, který nemá nejmenší tušení, do koho se to zamiloval. Nicméně nakonec se to jako vždy všechno provalí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací