Princezna zakletá v čase (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 9. 2020 ()

Synopse: Princeznu Ellenu od narození provází příslib mocné kletby, kterou na ni uvrhla čarodějnice Murien. Kletba se má naplnit v den Elleniných dvacátých narozenin, jakmile zapadne slunce. Avšak ve chvíli, kdy zajde poslední sluneční paprsek a vše se zdá ztraceno, princezna zjišťuje, že zůstala uvězněná v čase. Pokaždé, když se kletba naplní, Ellena procitne do dne svých dvacátých narozenin a je nucena ho prožít celý znovu. Aby zachránila své království i sebe samotnou, musí v sobě nalézt odvahu a čisté srdce a dávné kletbě se jednou provždy postavit.

Recenze:
Věřte nevěřte, v českých luzích a hájích se stalo po dlouhé době něco magického a vznikla pohádka, která si zaslouží pozornost. Pokud se podíváme na klasiky tohoto žánru, u kterých pookřejí naše cynická srdce v období vánočních svátků, většinou v nich najdeme prvky jako vlídnost, důmyslnost postav, vtip a skutečnost, že si je užije celá rodina. Především poslední jmenovaná vlastnost bývá kamenem úrazu u novějších děl. Z pohádek se staly filmy, na které přitáhneme do kina své ratolesti a jsme ochotni přetrpět 90 minut v sále, jen aby byl chvilku klid. O rodičovském diváckém zážitku většinou nemůže být řeč, což často platí i pro starší děti. Princezna zakletá v čase ale nabízí zajímavý a dobrodružný děj, který dokáže upoutat nejmenší a zároveň nenudit svou stupiditou kohokoli staršího dvanácti let. Příběh je totiž chytrý a automaticky nepředpokládá, že jeho cílová skupina neudrží myšlenku na déle než pár sekund.

(photo&video: )

Video











Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací