Promlčeno (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 4. 2022 ()

Synopse: Inspirováno skutečným příběhem

Karel Roden se v roli záhadného muže vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu, odhalil dávný zločin a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Film otevírá téma promlčených zločinů.

Recenze:
Tajemný Radek (Karel Roden) přijíždí do Prahy po letech v Americe a má zde speciální misi. Jaký je její účel, to se budeme postupně dovídat. Je to pomsta? Vykoupení? Trest? Víme ale jistě, že v jeho scénáři hrají důležitou roli dvě dívky: ambiciózní moderátorka (Barbora Bočková), která Radkovi poskytne prostor v noční rádiové show, aby mohl vyprávět svůj příběh, především jedné konkrétní posluchačce (Denisa Barešová). O čem? To nikomu neřekl, ale prý to bude stát za to. A po prvních minutách, kdy začne vytahovat špínu na nekalé praktiky firem v devadesátých letech, jeho slovům všichni věří. O co mu ale jde a jak daleko až chce zajít? A kdo je nakonec nejdůležitějším příjemcem jeho zprávy? Dvacet let možná znamená něco pro právní systém, ale pro oběti zločinů někdy není žádné množství času útěchou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací