Psí srdce (2015)

Film

psi_srdce_2015_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 1. 9. 2016 ()Oficiální synopse:
„Co vidíte, když zavřete oči?”

Dokumentární esej o vztahu člověka a psa, o proměnách moderního světa, o důležitosti intimity a snění.

Nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice a experimentátorky Laurie Anderson, která v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Svébytná vizuální složka je doprovázená hlasem vypravěčky, která spřádá nit myšlenek a dojmů. Tento křehký, bezmála beletristický celek podbarvuje Anderson vlastní působivou hudbou. Unikavý a niterný dokument pobízí diváka ke snění, k účtování s vlastními bolestmi i duchovním životem.

Galerie

Galerie:

Video

Trailer:

Recenze

Recenze:
psi_srdce_2015_plakat

Americká avantgardní umělkyně Laurie Anderson natočila dokumentární esej, ve kterém se snaží popsat vztah se svým psem. Spíše než o klasický film se jedná o sérii obrázků a krátkých klipů, které jsou doprovázeny autorčiným komentářem. Kromě vyprávění konkrétních příběhů ze života se svou fenkou se Laurie pokouší formulovat otázky o smyslu bytí, analyzuje vztahy se svými rodiči, nebo hovoří o nabourávání soukromí amerických občanů po útocích 11.9.


Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací