Rande na oko (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 6. 2020 ()

Synopse: Rande na Oko je letní komedie o přátelství, rebelii a přijetí sebe sama a vypráví příběh zakřiknutého Eddieho a nezávislé Amber. Dvojice kamarádů se rozhodne předstírat romantický vztah, aby umlčeli spekulace o své sexualitě – na irském maloměstě v polovině devadesátých let totiž není pro jakoukoliv odlišnost místo. Spiklenecký pakt má trvat do maturity. Poté se Amber plánuje přesunout do liberálního Londýna, kde bude moci svobodně žít a rozvíjet svou vášeň pro hudbu. Eddie si ale svou orientaci odmítá naplno přiznat a hodlá svou budoucnost zasvětit službě v armádě stejně jako jeho otec. Pomůže mu Amber odpoutat se od předsudků okolí?

Recenze:
Rande na oko je irská queer komedie, která obletěla četné festivaly, včetně pražských Mezipater. Hlavním hrdinou je Eddie. Eddie je obyčejný kluk. Tedy až na to, že je gay a vyrůstá v Irsku v polovině 90. let, kdy zde byla čerstvě dekriminalizovaná homosexualita. A tak, aby se vyhnul školním drbům a homofobní šikaně ze strany spolužáků, spojí Eddie síly s Amber, která je lesbičkou, a začnou spolu „randit“. I když zpočátku je jejich falešný vztah trochu nešikovný, Amber a Eddie v sobě postupně nacházejí přesně tu oporu, kterou tak dlouho potřebovali a vypěstují si upřímný a dojemný vztah. Oba se totiž musí v tomto klíčovém okamžiku svého dospívání vypořádat sami se sebou a svými skutečnými pocity, které jsou nuceni na veřejnosti skrývat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací