Krvavá nevěsta (2019)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 22. 8. 2019 ()

Synopse: Mladá nevěsta má ženicha z bohaté, ale poněkud podivínské rodiny, která ctí letitou a velice zvláštní svatební tradici. Každý nový člen si musí zahrát náhodně vylosovanou hru. Tu však nemusí přežít.

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O’Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost.

Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané.

Recenze:
Grace (Samara Weaving) se dočkala vysněného svatebního dne s mužem, kterého miluje, a který je navíc z ukrutně bohaté rodiny. Její členové nevěstu zatím moc nemusí, a tak se jim musí pokusit zalíbit splněním zvláštní tradice: o svatební noci si místo romantiky zahraje náhodně zvolenou hru. Když si vylosuje schovávanou, netuší, že v nevinné dětské hře jí půjde o život. Proč ji najednou její nová rodina nahání se sekerou a samostřílem, to se bude(me) dozvídat v průběhu filmu. Dobrou zprávou je, že temný humor postavy nepřejde ani v dalších minutách, takže je tahle svižná hra na schovávanou (a někdy na honěnou) opravdu zábavná. Je přece nutné myslet pragmaticky a například si rozdělit svatební dary, když je nevěsta už potřebovat nebude…

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací