Red (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 10. 2010 ()

Synopse: Akční komedii RED natočil na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera režisér Robert Schwentke. Vypráví příběh penzionovaného agenta CIA Franka Mosese (Bruce Willis), který žije poklidně a idylicky na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. V tu chvíli nastává souboj na život a na smrt mezi špičkovým, ale zestárlým agentem, a celým zbytkem CIA. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže.

Recenze:
RED je vlastně mezigeneračním soubojem a hledáním lásky. Jak už jsem říkala, děj není nijak revoluční a překvapivý. To filmu trochu ubírá na kráse a připravuje, i když velmi zřídka, nudnější pasáže. Jinak film velmi svižně ubíhá a je prošpikován jednou hláškou za druhou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací