Resident Evil: Afterlife (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 9. 2010 ()

Synopse: Krásná a nebezpečná Alice (Milla Jovovich) pokračuje ve světě, zničeném virem, který své oběti mění ve vražedné zombie, ve filmu Resident Evil: Afterlife, čtvrtém filmu velmi úspěšné série Resident Evil, v pátrání po těch, kteří dokázali přežít. Její boj proti viníkům globální epidemie eskaluje a Alice se ocitá v pasti v troskách Los Angeles, kde je nucena čelit tisícům nemrtvých a hrozbám, které nikdy neočekávala.

Snímek Resident Evil: Afterlife je prvním dílem této série, který byl natáčen a bude promítán v systémech 3D.

Resident Evil: Afterlifezačíná čtyři roky po původní epidemii T-viru, který vytvořila společnost Umbrella v naději na nalezení léku proti stárnutí a nervovým chorobám. Jeho nezamýšleným vedlejším účinkem je schopnost oživit mrtvé buňky, čímž své hostitele proměňuje v krvelačné zombies. Poté, co se přehnal celým světem, proměnil Zemi v místo z nočních můr, kde rapidně se vyvíjející zombies nahánějí poslední zbytky přežívajících lidí.

Snímek navazuje tam, kde předchozí díl skončil. Alice se nachází v Japonsku, vybavena nadlidskými schopnostmi a v čele armády svých vlastních klonů, aby se postavila svému úhlavnímu nepříteli, hlavnímu představiteli společnosti Umbrella, Albertu Weskerovi. Během souboje přijde jak o armádu klonů, tak o své nadlidské schopnosti. Ve dvoumístném letadle unikne do chladného aljašské divočiny a pustí se do pátrání po Arcadii, údajně jedinému místu na světě, které dosud nezamořil T-virus.

Recenze:
Nástup Alice je dostatečně pompézní. Ale od úvodního souboje to jde s filmem od desíti k pěti. U podobných počinů není logičnost děje na prvním místě. Vše by však mělo mít své hranice. Všichni tuší, že hlavní hrdina (hrdinka) nesmí zemřít, popřípadě aspoň nesmí dát svoji kůži lacino. Ale pokud jeho “nesmrtelné” počínání vyvolá bouřlivý smích diváků v sále, nebude asi vše tak zcela v pořádku. Alice v předchozích RE vynikala svoji chladnou logikou, strategií a bojovými schopnostmi. Vlastnost “všem jim pořádně nakopu zadek” zůstala, ale ostatní značně pokulhává. Nad některým jejím jednáním a výroky zůstává doslova rozum stát.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací