Riddick (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 5. 9. 2013 ()

Synopse: Vin Diesel se k nadšení všech fanoušků vrací ve své slavné roli antihrdiny – nebezpečného trestance Riddicka.

Drsné hlášky, zabijácké nestvůry, lovci hlav – nejnovější pokračování sci-fi hitu slibuje dynamické scény, tvrdé souboje a poctivou akci.

Riddick se ocitá na nehostinné planetě zrazený svými druhy. Aby přežil útoky nelítostných predátorů, aktivuje záchranný signál, který k němu přivede i jeho nepřátele. Po příletu dvou lodí začíná boj na život a na smrt. Nemilosrdní žoldáci chtějí Riddickovu hlavu jako tu nejcennější trofej. Ale ten, který vidí v černočerné tmě, prahne po krvavé pomstě!

Riddick je nejnovějším filmem úspěšné ságy, která odstartovala v roce 2000 akční sci-fi Černočerná tma a navázala velmi zdařilým pokračováním Riddick: Kronika temna (2004).

Režisér a scenárista David Twohy (Uprchlík) opět spojil své síly s akční hvězdou Vinem Dieselem (xXx, série Rychle a zběsile). Ve filmu je použito téměř 900 vizuálních efektů.

Recenze:
Není proto divu, že Riddick si ze svých pronásledovatelů dělá bohapustou srandu a hraje si s nimi na schovávanou. Díky zvědavosti, kterou z odepsatelných postav (jichž je většina) titulní hrdina zlikviduje jako další a pár trikům s technickými hračkami, lze vydržet do posledního dějství. Tam se odehraje bitva s příšerkami trochu podobnými klasickým Vetřelcům a my se můžeme vrátit domů s minimálním úžasem. Stejně jako všechny předchozí části zápletky by se finální bitva vyjímala v jakékoliv fanfikci osmiletého chlapce z libovolného sci-fi prostředí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací