Rodinný film (2015)

rodinny_film_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 18. 2. 2016 ()

Synopse: Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dva teenageři, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující rodinou? A co když do tohoto rodinného „testu“ vstoupí další, nečekaně dramatická událost? Na tyto otázky hledá odpovědi ve svém druhém celovečerním filmu talentovaný režisér Olmo Omerzu.

V samém závěru roku míří do kin český film, který je mimořádný už jen tím, jakou cestu zvolil. Ještě než se vydal do distribuce, úspěšně obkroužil několik prestižních zahraničních festivalů. Velký ohlas vzbudil na festivalu ve španělském San Sebastianu, z Tokia si dokonce přivezl Hlavní cenu za umělecký přínos (mimochodem, posledním českým filmem, který se na tomto festivalu uváděl, byl Kolja).

„Rodinný film je podle mě existenciální dobrodružný příběh. To pravé dobrodružství přitom paradoxně nezažívají rodiče při plavbě po moři, ale jejich děti mezi čtyřmi stěnami pražského bytu. Myslím si, že k tomu abyste zažili něco výjimečného nebo vyřešili své problémy, není potřeba cestovat nikam daleko,“ říká o svém filmu režisér Omerzu.

Skrývá se v tom silná dávka ironie, které si všímá velmi pozitivní recenze v asi nejprestižnějším filmovém magazínu Variety. „Publikum, které si libuje v ironii, si tuhle elegantní a překvapivou kombinaci černé komedie a silného dramatu náramně užije,“ píše se v recenzi časopisu Variety.

Recenze:
Rodinný film je českým snímkem z roku 2015, který vznikl v mezinárodní produkci a natočil jej původem slovinský režisér Olmo Omerzu. Příběh vypráví o rodině Kubínových, kdy se otec Igor (Karel Roden) a matka Irena (Vanda Hybnerová) vydají spolu se svým psem na plavbu do tropického ráje. Jejich patnáctiletý syn Erik (Daniel Kadlec) a již plnoletá sestra Anna (Jenovéfa Boková) zůstávají doma, jelikož musí chodit do školy s tím, že během začátku vánočních prázdnin mají za rodiči odletět. Mezitím si zvou do bytu své kamarády a když se ukáže, že nezvládnou samostatně fungovat, začne jim pomáhat jejich strýc (Martin Pechlát). Věci se ovšem zkomplikují ve chvíli, kdy vyjde najevo, že rodiče i s jejich psem se zřejmě ztratili na moři, což psychicky dolehne na děti a rozehraje velké množství komplikací a zvratů, se kterými se všichni zúčastnění budou muset vypořádat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací