RYTMUS sídliskový sen (2015)

Film

rytmus_sidliskovy_sen_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 20. 8. 2015 ()Oficiální synopse:
Pohled do soukromí nejznámějšího slovenského rapera, který vyrůstal na sídlišti a dnes je z něj fenomén: Rytmus.

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko-slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus“ Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů, videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
rytmus_sidliskovy_sen_plakat

Na natočení dokumentu, a ještě ho nazvat časosběrným, je však docela brzo. Když na tiskové konferenci režisér Miro Drobný v nepřítomnosti Rytmuse (který uvízl v koloně a poslal MMS s fotkou zácpy) prohlásí, že za osm let příprav dokumentu se s Patrikem neskamarádil a nevypadá to, že do budoucna by se stali přáteli, řeknete si, že je něco špatně. Neměl by dokumentární režisér působit tak trochu jako psycholog? Vcítit se do hlavní postavy, situace, a tu podat divákovi co nejobjektivněji? Zdá se, jakoby se režisér zasekl na modelu nutného konfliktu a „reálných“ situací, které dokument „musí“ obsahovat, a tak se jim rozhodl vyjít vstříc. Až moc.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací