Samaritán (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 26. 8. 2022 ()

Synopse: Třináctiletý Sam Cleary (Javon „Wanna“ Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou.

Recenze:
“Ve všech je trochu dobra a zla, je jen na každém z nás, jak s tím naložíme.” To je, v zásadě velmi sympatická, hlavní myšlenka akčního snímku Samaritán, vysílaného streamovací platformou. Superhrdina Samaritán údajně před lety zemřel v osudové bitvě proti svému zlému bratrovi, který působil pod přezdívkou Nemesis. Někteří však stále věří, že je Samaritán stále naživu a přebývá kdesi v ústraní. Jednoho dne po nepříjemné potyčce s místním gangem pojme Sam podezření, že jeho zapšklý soused Joe, který mu při napadeni pomůže, by mohl být pohřešovaný hrdina. Jenže vše není tak, jak se zdá, a když začnou ve městě řádit chuligáni pod vedením nového padoucha, který uctívá Nemesise, začíná se postupně odkrývat skutečný charakter všech.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací