Schmitke (2014)

Film

schmitke_2014_poster

Režie:


Premiéra v ČR: 13. 8. 2015 ()Oficiální synopse:
Příběh neotřele a originálně vyprávěného filmu se odehrává v současném Německu a Česku, jeho hlavní část pak na pomezí – v malém městečku uprostřed lesů na hřebenech Krušných hor. S lehkým komediálním nadhledem nabízí mix napínavé detektivní zápletky s místy až dokumentárně realistickým pohledem na dnešní Sudety. Hlavní postavou je stárnoucí inženýr Julius Schmitke. A také Krušné hory, které byly, stejně jako Schmitke, už téměř úplně prázdné a zničené, ale v současnosti se dávají znovu dohromady a život se do nich pomalu ale jistě vrací.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
schmitke_2014_poster

Štěpán Altrichter, původem Pražák, spoluautor scénáře a režisér snímku Schmitke, v rámci své absolventské práce poslal německého technika Schmitkeho do Krušných hor opravovat větrnou elektrárnu. Film, který odevzdal jako svou absolventskou práci na filmové fakultě univerzity v německé Postupimi, tak vznikl za česko-německé koprodukce, což se u čerstvých absolventů jen tak nevidí.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací