Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 9. 2021 ()

Synopse: Hlavním hrdinou je superhrdina čínského původu Schang-Chi, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů. Jedná se o druhý film ze čtvrté fáze MCU. Ve filmu uvidíme skutečného záporáka Mandarina.

Recenze:
První čínský marvelovský hrdina je tu. A jmenuje se Shang-Chi. V komiksech je Shang-Chi legendárním asijským mistrem bojových umění, zde se dozvídáme jeho filmovou origin story, která tuto postavu uvádí do světa MCU. Shang-Chiho tu potkáváme v San Francisku, kde žije už pár let. Jednoho osudného dne ho však dožene vlastní minulost, díky čemuž je donucen odcestovat zpátky do Číny. Zde musí zastavit teroristickou organizaci Deset prstenů a konfrontovat se se svým otcem, který je jejím lídrem a vlastníkem oněch deseti magických prstenů, jež mu dávají nadpřirozené schopnosti. Čína i celý svět se tak ocitá v nebezpečí a Shang-Chi je jediný, kdo může blížící se hrozbu odvrátit.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací