Shrek: Zvonec a konec (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 7. 2010 ()

Synopse: Když si podáte nebezpečnou dračici, zachráníte krásnou princeznu a tchýnino království, co dalšího ještě můžete dokázat? Pokud se jmenujete Shrek, pravděpodobně trochu zfotrovatíte. Místo toho, aby jako za starých dobrých časů děsil vesničany, teď jim otrávený Shrek rozdává autogramy. Co se to stalo s divokým zlobrem? Protože se mu stýská po době, kdy byl „pravým netvorem“, podepíše Shrek smlouvu se lstivým prodavačem iluzí Rampelníkem. V tu chvíli se ocitne ve zvrácené alternativní verzi království Za sedmero horami, kde jsou zlobři houfně pronásledováni, Rampelník je králem a Fiona ho ve skutečnosti nikdy nepotkala. Tak musí Shrek napravit, co spískal, zachránit přátele, obnovit svět takový, jaký býval, a znovu získat svou Pravou lásku.

Recenze:
Je to především pohádka pro děti, takže asi víte, jak to celé dopadne, než zazní: "A zazvonil zvonec a pohádky je konec". Třetí díl byl omyl a tento díl je naštěstí o kousek lepší. Ale ironie, nadhled a svěží vtipnost, které byly doménou prvních dvou dílů, jsou nenávratně pryč. Několikrát se zasmějete, ale většinu filmu ovládá temnota.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací