Sirotek: První oběť (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 8. 2022 ()

Synopse: Film „Sirotek: První oběť“ přinese události, které příběhu prvního dílu předcházely. Esther si najde svou úplně první rodinu a jako psychopatický zabiják zažije své „poprvé“ . . .

Pokračování oceňovaného hororu Sirotek z roku 2009. V něm se krvavým a šokujícím způsobem ukázalo, že malá nevinná holčička Esther je ve skutečnosti šílená a zlá dospělá žena v těle dítěte.

V hlavní roli se vrací její představitelka z prvního dílu Isabelle Fuhrman, dokonalého protivníka pak najde v Julii Stiles.

Příběh zlovolné dívky Esther z hororu Sirotek dostává novou kapitolu. Vyšinutá žena Leena Klammer je pro dobro světa zavřená v ústavu pro duševně choré kdesi v Estonsku. Vysoce inteligentní, promiskuitní Leena je zlo v lidské podobě, trpí řadou psychických poruch a ve svých třiceti letech vypadá jako dítě. Jednoho dne se jí brilantním způsobem povede z blázince utéct a rozhodne se naplnit svůj neméně perfektní plán. Vydává se do Ameriky, kde se vydává za ztracené dítě Esther ze zámožné rodiny. To se jí podaří, ale její zmanipulovaný a vysoce spokojený život obyčejného děvčete se nečekaně zvrtne. Esther je následně vhozena do nervydrásajícího souboje se svou novou matkou, která je připravená udělat cokoliv a svou rodinu před vražedným dítětem ochránit.

Recenze:
Zhruba patnáctá oběť. O tom je ve skutečnosti tento očekávaný prequel k úspěšnému hororu Sirotek z roku 2009. I když nese podtitul „první oběť“ tak o té se vlastně nic moc nedozvídáme, ale spíš zobrazuje její 13., 14., 15., 16., … atd. oběť. Hned v úvodu, kdy protagonistka zavraždí jednu z postav je nám řečeno, že tohle není její poprvé, co někoho zabila. Snímek tak poměrně úspěšně vyvrací svůj název už na samém počátku, a to je věc, která se málokdy povede.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací