Složka 64 (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 24. 1. 2019 ()

Synopse: Jak souvisí dávný případ převýchovy „necudných“ dívek na opuštěném ostrově s děsivou scénou nalezenou za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? Dosud nejvydařenější thriller ze série Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena se v Dánsku stal nejúspěšnějším domácím filmem všech dob.

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných“ dívek. Do rukou detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsivé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za falešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

Recenze:
Pokud vám nestačí zima venku, vydejte se do kina na severský hit Složka 64, to vás teprve pořádně zamrazí. Jussi Adler-Olsen, který patří mezi nejuznávanější a nejprodávanější spisovatele Skandinávie, se dočkal filmové verze své čtvrté knihy ze série o Oddělení Q. I když možná předchozí díly neznáte, ničemu to nevadí, na hlavní hrdiny si zvyknete dost rychle. Detektiv Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) a jeho spolupracovník Assad (Fares Fares) z onoho dánského oddělení mají na starosti staré, nevyřešené případy. A Adler-Olsen nám jako vždy nabídne nejen více proplétajících se dějových linií a souvislost s minulostí, ale také zvrat na závěr.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací