Smrtelné historky (2016)

smrtelne_historky_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 24. 3. 2016 ()

Synopse: SMRTELNÉ HISTORKY je trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů Na draka.

Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Dohromady ale spolu příběhy souvisejí jak obsahově, tak formálně. Ve všech povídkách si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velice malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh však na hrdinství a smrt nahlíží jinak.

Recenze:
Smrtelné historky patří do skupinky, řekněme ne zrovna standardních snímků. Kombinují totiž hned několik prvků triků, animací, vizuálních efektů, hraného filmu a loutkové inscenace. A těžko se tak řadí do běžných kategorií. Skládají ze tří zcela odlišných povídek, historek, poukazující na podobné téma, i když dějově a především zpracováním se absolutně liší, neboť každá jednotlivá povídka je vyrobena zcela jinou metodou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací