Sněhová královna (2012)

Film

snehova_kralovna_plakat

Režie: ,


Premiéra v ČR: 18. 12. 2014 ()Oficiální synopse:
Animovaný příběh natočený na motivy světoznámé pohádky od Hanse Christiana Andrsena. Sněhová královna uvalí na zemi kletbu a všude zavládne nekonečná zima. Neutichající polární vítr ochladí lidská srdce a z nich se vytratí všechna radost. Děvčátko Gerda spolu s fretkou Lutou a skřítkem Ormem se vydají na dlouhou cestu do paláce Sněhové královny, aby zachránili jejího bratříčka Kaye a navždy vysvobodili zemi z věčného sněhu a mrazu.

Snímek Sněhová královna získal cenu Grand Prix na festivalu vizuálních umění v New Jersey a cenu za nejlepší celovečerní animovaný film na filmovém festivalu v Moskvě.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
snehova_kralovna_plakat

Po pravdě, něčím se animák od díla dánského pohádkáře stále radikálně liší. Troll není původcem zla, nýbrž komickým průvodcem a Sněhová královna trpí světovládnými ambicemi. Trapná kopie předchozích kopií, myslíte si? Ani vám to nepřijde. Povinný srdcebol o rozdělení rodiny možná není až tak dojemný, ale jakmile se malá Gerda vydá hledat svého bratra Kaie, projde několika scenériemi, z nichž každá by malém vystačila na samostatný snímek. Bohužel jim škodí rychlý sled za sebou a možná až přehnaná snaha přidat humor, takže celkový dojem zůstane nakonec rozmělněn a vyvrcholí možná příliš uspěchaným soubojem s hlavní záporačkou.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací