Sněhová královna (2012)

snehova_kralovna_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 18. 12. 2014 ()

Synopse: Animovaný příběh natočený na motivy světoznámé pohádky od Hanse Christiana Andrsena. Sněhová královna uvalí na zemi kletbu a všude zavládne nekonečná zima. Neutichající polární vítr ochladí lidská srdce a z nich se vytratí všechna radost. Děvčátko Gerda spolu s fretkou Lutou a skřítkem Ormem se vydají na dlouhou cestu do paláce Sněhové královny, aby zachránili jejího bratříčka Kaye a navždy vysvobodili zemi z věčného sněhu a mrazu.

Snímek Sněhová královna získal cenu Grand Prix na festivalu vizuálních umění v New Jersey a cenu za nejlepší celovečerní animovaný film na filmovém festivalu v Moskvě.

Recenze:
Po pravdě, něčím se animák od díla dánského pohádkáře stále radikálně liší. Troll není původcem zla, nýbrž komickým průvodcem a Sněhová královna trpí světovládnými ambicemi. Trapná kopie předchozích kopií, myslíte si? Ani vám to nepřijde. Povinný srdcebol o rozdělení rodiny možná není až tak dojemný, ale jakmile se malá Gerda vydá hledat svého bratra Kaie, projde několika scenériemi, z nichž každá by malém vystačila na samostatný snímek. Bohužel jim škodí rychlý sled za sebou a možná až přehnaná snaha přidat humor, takže celkový dojem zůstane nakonec rozmělněn a vyvrcholí možná příliš uspěchaným soubojem s hlavní záporačkou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací