Stehlík (2019)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 10. 10. 2019 ()Oficiální synopse:
Film Stehlík je jedinečnou adaptací celosvětově úspěšného románu spisovatelky Donny Tartt, za který získala v roce 2014 Pulitzerovu cenu a Carnegieho medaili za literaturu.

Theodoru Deckerovi bylo 13 let, když byla jeho matka zabita při bombovém útoku v newyorském Metropolitním muzeu umění. Tato tragédie změnila celý jeho život a vrhla jej na dlouhou a strhující odyseu provázenou nejen zármutkem a pocitem viny, proměnou a vykoupením, ale i láskou, přátelstvím a světem zločinu. Přes všechnu nepopsatelnou hrůzu si z onoho osudového dne v mysli uchoval jeden výjev skýtající naději… obraz drobného ptáčka přivázaného řetízkem k bidýlku. Stehlíka.

Hlavní role ve filmu režiséra Johna Crowleyho („Brooklyn“) ztvárnili Ansel Elgort („Baby Driver“) a držitelka Oscara Nicole Kidman („Hodiny“, „Sedmilhářky“).
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

U spousty špatných filmů je od začátku jasné, že s tak hloupým námětem nemohl už sebelepší režisér ani herec nic udělat. Jenže bohužel, ani druhá varianta není zárukou úspěchu. I když máte fantastickou předlohu, nemusí prostě na plátně fungovat. Velký americký román Donny Tartt, oceněný Pulitzerovou cenou (přestože spousta kritiků ani diváků z této volby nadšená nebyla) a čítající přes 700 stran, působí chladně a neosobně, a stejně jako hlavní hrdina i dost nejistě.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací