Sto let odpuštění (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 2. 2017 (Festival)

Synopse: Jednoho deštivého dne přepadne šestice mužů banku v centru Valencie. Zdánlivě banální loupež se postupně mění v napínavý příběh, do něhož jsou zapleteny i nejvyšší politické kruhy. Film je vystavěn jako psychologické drama i jako fiktivní odraz politické korupce ve Španělsku. Jeho inspirace skutečnými událostmi je ale pouze tematická. Co se zpočátku jeví jako banální, záhy nabývá jiného významu, takže si postupně nejsme jisti ani tím, kdo koho chce vlastně okrást. Daniel Calparsoro se zaměřuje na žánrové filmy – horory, válečné a kriminální filmy nebo thrillery. Řada z nich byla uvedena také v české distribuci. Jeho tvorba je ukázkou převažující španělské produkce několika posledních let.

Recenze:
Přepadení banky za deštivého dne ve Valencii, to žádného návštěvníka ani pracovníka dané pobočky moc nenadchne. Zvlášť, když mají na sobě lupiči výbušniny a působí maximálně odhodlaně a profesionálně. Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá. Měli jste ve škole spolužáka, nebo třeba kolegu v práci, který prostě pokazil všechno, na co sáhl? A čím víc se snažil, tím katastrofálnější mělo jeho počínání důsledky? Tak si představte, že jdete vykrást banku a máte mezi sebou přesně takového člověka. Ano, pak vás čeká pár nepředvídatelných situací. A do toho máte venku pořádné nepřátele, kteří se bojí toho, co máte (možná) v rukou. O napětí a zvraty v tomto argentinském krimi prostě není nouze.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací