Stříbrné brusle (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 16. 6. 2021 ()

Synopse: Začíná 20.století. Před našima očima se vynoří pohádkový Petrohrad v bílém šatu. Řeka Něva a její přilehlé kanály jsou zamrzlé na kost. Hemží se bruslaři a trhovými stánky. Petrohrad je domovem mladého Matvěje, syna chudého lampáře. Vydělává si na živobytí jako poslíček místní pekárny. Jeho jediným pokladem je pár postříbřených bruslí. Když nespravedlivě přijde o práci, jeho nový přítel Alex, který je hlavou bandy nepolapitelných kapsářů, ho naučí nejen trikům svého řemesla, ale i některým bruslařským finesám. Pak potká Matvěj Alisu, dceru vysoce postaveného úředníka, která sní o studiu vědy, ale má se vdát za mladého, ambiciozního knížete. Cesty Matvěje a Alisy se zkříží a toto setkání se stane pro oba osudovým.

Recenze:
Příběh se odehrává před začátkem 20. století v Petrohradě. Osmnáctiletý Matvěj, syn chudého lampáře, si vydělává na živobytí tím, že rozváží zásilky z místní pekárny. K cestě na bruslích využívá zamrzlou řeku Něvu a přilehlé kanály. Když přijde nespravedlivě o práci, přizve ho do své bandy hlava tamních kapsářů a naučí ho všechny triky tohoto řemesla i některé bruslařské kousky. Potom potká Alisu, dceru vysoce postaveného úředníka, která touží po studiu vědy. Její otec o tom však nechce nic slyšet a chce ji provdat za ambiciózního knížete. Ačkoliv jsou každý z úplně jiné společenské vrstvy, postupně se do sebe zamilují.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací