Studená válka (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 12. 7. 2018 ()

Synopse: V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy. Za dílo nabité elektrizující hudbou i obrazovou krásou byl na festivalu v Cannes odměněn Cenou za nejlepší režii.

Recenze:
Nicméně to nejsou herecké výkony, které zaujmou nejvíce. Tím je totiž režie, kamera a hudba. Geniálně vymyšlené vystříhání jen některých momentů životů, ze kterých se stává příběh. Snad nás někdy trochu zamrzí, že nevíme, co se v letech vypuštěných střihem stalo, ale zatmívačky a nové scény jsou natolik poutavé, že na to rychle zapomeneme. Působí dojmem divadelního vystoupení, kdy se na chvíli zatáhne opona, a kulisáci vytvoří nové prostředí a nové podmínky.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací