Superhrdinové (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 1. 7. 2022 ()

Synopse: Romantický film, jenž nás nechá na chvíli žít vztahový kolotoč radostí a strachů dvojice, kterou dala dohromady náhoda. Nebo osud? Kreslířka komiksů Anna a teoretický fyzik Marco tvoří pár sympatických superhrdinů, tak jako mnoho jiných lidí, kteří se rozhodli žít ve dvou. Řešit společné problémy totiž někdy vyžaduje až nadlidskou sílu. Každý vztah má svoje krize a svoje idylické chvíle – od náhodného setkání v dešti po vážné hovory po deseti letech. Vyprávění skládá historii vztahu ze dvou dějových linek: vztah na začátku versus deset let vzdálená současnost. Přesné pointování epizod soustavně ostřeluje srdeční krajinu i šedou kůru mozkovou diváků a divaček.

Recenze:
Superhrdinové zahájili 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Nejvíc této volbě porozumíme pravděpodobně po zjištění, že jejich autorem je Paolo Genovese, tvůrce Naprostých cizinců, kteří před pár lety ovládli svět. Ať už originálem, tak nekonečným množstvím lokálních remakeů (u nás Známí neznámí). Režisér Genovese opět přináší film o vztazích, který natočil podle vlastní knihy. Superhrdinové jsou v porovnání s Naprostými cizinci mnohem pohodovější, ale to neznamená, že by šlo jen o oddychovou podívanou. Některé situace mohou rozhodně zabrnkat na citlivou strunu nejednoho diváka. Italská města, hudba a samotný jazyk, to vše nahrává atmosféře snímku.

(photo&video: )

Video



Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací