Supernova (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 9. 2021 ()

Synopse: Držitel Oscara Colin Firth (Králova řeč, Láska nebeská, Bridget Jones…) a nominant na Oscara Stanley Tucci (Pevné pouto, Ďábel nosí Pradu, Hunger Games) se spolu vydávají na dojemný road trip a díky jejich hereckým výkonům to bude pořádná jízda!

Sam a Tusker se rozhodli strávit nějaký čas ve svém starém obytném voze a během cesty Anglií navštívit rodinu, přátele a místa, na nichž již dlouho nebyli. Tuskerovi před dvěma lety diagnostikovali ranou demenci, což obrátilo celé jejich životy vzhůru nohama. A od té chvíle jim nezáleží na ničem jiném, než být spolu. Během jejich anglické cesty se však postupně ukazuje, že jejich představa budoucnosti se začíná hodně lišit. Tajemství jsou odkryta, soukromé plány odhaleny a jejich vzájemná láska prochází nejtěžší zkouškou nejen jejich soužití, ale celého života. Nakonec se oba musí postavit čelem otázce, co skutečně znamená láska a co vše jsme jeden pro druhého ochotni udělat.

Recenze:
Homosexuální pár se rozhodne vyrazit v obytném voze na cestu po Anglii a během toho navštívit svou rodinu a přátele. Protože Tuskerovi, který je spisovatelem, diagnostikovali ranou fázi Alzheimerovy choroby, jedná se i o vzpomínkovou cestu na oblíbená místa. Vrcholem celého výletu má být klavírní koncert Sama. Přestože spolu chtějí trávit každou volnou chvilku, ukazuje se, že má každý trochu jiný přístup k této nemoci. Tusker má totiž v plánu něco, co Sama pořádně naštve.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací