Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa (2016)

tajemstvi_divadla_sklep_2016_tr_banner
Režie:

Premiéra v ČR: 5. 5. 2016 ()

Synopse: Náš film bude vyprávět o tajemství Divadla Sklep, jeho historii a současnosti a postupně zkoumat principy jeho obdivuhodně dlouholeté existence a soudržnosti, portrétovat jeho osobnosti. V postupném odkrývání toho, kdo jsou lidé ze Sklepa, co to je Sklep a jaký je jeho příběh, zjistíme, že má své tajemné mysterium, které může být klíčem k záchraně současného zdivočelého světa zmítaného krizí a chaosem. Film je z části „paradokument" složený z autentických výpovědí, situací skutečných i hraných, divadelních scének, vědeckých experimentů a animací. Ve filmu uvidíte představitele Divadla Sklep, za všechny jmenujme tyto: Davida Vávru, Milana Šteindlera, Tomáše Hanáka, Jiřího Fero Burdu, Roberta Nebřenského, Ondřeje Trojana, Václava Marhoula, David Nolla, Františka Vášu, Janu Hanákovou, Terezu Kučerovou, Martu Marinovou. Kromě herců budou v dokumentu účinkovat také vědecké kapacity, např. ekonom Tomáš Sedláček, psycholog Radek Ptáček či filozof Erazim Kohák.

Divadlo Sklep je atraktivní téma pro mnoho lidí. Sklepem si prošla řada významných osobností, herců, muzikantů a režisérů, kteří fungují v uměleckém a mediálním světě jako úspěšní a oblíbení solitéři. Mnoho lidí netuší, co je to divadlo Sklep, ale dokáže vyjmenovat herce nebo režiséry, kteří jsou s tímto divadlem neodmyslitelně spjati. V tomto filmu se tak dozví nové souvislosti. V roce 2016 oslaví divadlo 45 let své existence, a tak si myslíme, že si velký dokument na plátnech kin zaslouží.

Recenze:
Fenomén s názvem Divadlo Sklep slaví 45 let své existence. Při této příležitosti renomovaná režisérka Olga Dabrowská natočila celovečerní dokument zachycující proměny a fungování spolku od dob vzniku v 70. letech až po současnost. Je pozoruhodné, jak dokáže nesourodá skupina individualit spolupracovat a kolektivně vytvářet představení, z nichž publikum odchází s úsměvem na rtech.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací