Tanec mezi střepinami (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 10. 2013 ()

Synopse: „Dramatický příběh o lidském bytí, lásce, vzletech a pádech ve strhujícím a fascinujícím hudebně-tanečním filmu.”

Režisérský debut slovenského herce, tanečníka a choreografa Marka Ťapáka přináší po několika letech do slovenské kinematografie jedinečný tanečně-hudební film z prostředí slovenské přírody.

Režisér Marek Ťapák svým filmem volně navazuje na silné tradice hudebně-tanečních filmů, které v minulosti vytvářeli legendární slovenští filmaři Martin Ťapák a Karol L. Zachar, a promítá je do nově zpracované současné podoby. Příběh je postaven na představách hlavního hrdiny, který prožívá své silné životné situace a zážitky prostřednictvím tance, podmanivé hudby, něhy a síly básnického slova. Jeho putování je poskládané z jednotlivých střípků života, které spolu vytvářejí úchvatnou mozaiku obrazů, pohybujících se v čase a v prostoru. Film je silný svým zpracováním, tanečnými výkony, nápaditou silně elektrizující energií, moderní interpretací folklóru i podmanivé hudby, která kolísá na pomezí lidové hudby mnoha slovenských regionů a world music.

Za úspěchem filmu stojí i tanečníci profesionálního folklorního souboru SĽUK, hudební skupina BANDA, skladatel Tono Popovič a básník Daniel Hevier. Film byl s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Bratislava 2012 v sekci Made in Slovakia.

Recenze:
Snímek si určitě vychutnáte, ať už díky romantické přírodě nebo díky podivuhodnému spojení tradičního světa venkovské kultury s moderními filmovými (a obecně uměleckými) postupy. Očekávejte odpočinek a potěchu ducha, nikoliv nalezení hlubšího smyslu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací