Táta je doma (2015)

tata_je_doma_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 31. 3. 2016 ()

Synopse: Kdo vyhraje neoficiální titul hlavy rodiny, jejíž vlastní fotr je lotr a ten nevlastní aspiruje na cenu pro „Tatínka roku“? A může Will Ferrell v souboji bez pravidel porazit Marka Wahlberga? Odpovědi na obě otázky naleznete v komedii Táta je doma, která úspěšně bourá všechna klišé tradičních rodinných komedií a oba herce posílá do bitvy, při jejímž sledování budou zúčastnění diváci trpět a ti nezúčastnění, v kině, se náramně pobaví.

Sára (Linda Cardellini) kdysi udělala tradiční chybu. Vzala si zlobivého kluka Dustyho (Mark Wahlberg), který byl zábavný a sexy, nicméně jen do chvíle, než se stal otcem. Jako táta zoufale nefungoval. I proto ho později vyměnila za Brada (Will Ferrell), jehož vždy zdobila zodpovědnost a serióznost, které si její děti bohužel neustále pletou s nudou. Brad by se klidně rozkrájel, kdyby ho braly jako tátu, ale ono jim to prostě nějak nejde. Pak se po čase navíc zjeví Dusty, který je pořád tou testosteronovou mašinou přetékající nápady, a rozhodne se Brada zašlapat do země. Brad si záhy uvědomí, že se slušností a zodpovědností by tomhle nerovném souboji neměl šanci obstát, a tak se do Dustyho pustí jeho vlastními zbraněmi, které však zoufale neovládá. I proto se z nenápadného pošťuchování stane regulérní válka, do které se coby rukojmí zapletou i ti, o které probíhá, tedy Sára a obě děti.

„V současnosti zažívá podobný model soužití většina rodin a většinou je s ním spojené nepříjemné dusno. My jsme se pokusili k tomuhle problému přistoupit s obří nadsázkou a třeba tím někomu dáme návod, jak se s tím vypořádat,“ říká o filmu Will Ferrell.

Recenze:
Režisér a scénárista Sean Anders nám přináší další z řady amerických komedií. Tentokrát budeme sledovat dva kohouty na jednom smetišti. Brad (Will Ferrell) je milý, seriózní a tak trochu usedlý chlápek, který se zamiloval a oženil s matkou dvou dětí Sárou (Linda Cardellini). Jako milující otčím se snaží postupovat podle příruček, aby si získal srdce malého Dylana (Owen Vaccaro) a Megan (Scarlett Estevez). Když se zdá, že je vše na dobré cestě a na rodinných obrázcích od Megan je Brad konečně znázorňován živý, objeví se na scéně nezodpovědný „cool“ táta Dusty (Mark Wahlberg). A přetahování o to, kdo dočůrá dál, může začít.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací