Teheránská tabu (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 6. 2018 ()

Synopse: Tři mladé ženy a jeden muž mají podobné touhy jako jejich vrstevníci jinde na světě. Žijí ale v Teheránu, kde platí úplně jiná pravidla. Rockové koncerty v klubech, nemanželský sex, alkohol i drogy místní zákony zakazují a vytlačují do podzemí. Kdo má peníze a moc, pravidlům se snadno vzepře. Ostatním, kteří chtějí žít mimo úzce vymezené mantinely, hrozí tvrdé tresty. Při cestě za štěstím a svobodou tak hrdinové filmu musí bořit tabu a riskovat. Snímek je celovečerním debutem íránského režiséra žijícího v Německu Aliho Soozandeha. Natáčet přímo v Íránu nepřicházelo v úvahu, film proto vykresluje atmosféru teheránských ulic unikátní animační metodu rotoskopie.

Recenze:
Do kin přichází snímek, který pro letošní rok vybralo hlasování sta filmových fanoušků. Německý režisér íránského původu Ali Soozandeh zpracoval svoje postřehy a úvahy o životě několika mladých Íránců. Jak název napovídá, Teheránská tabu se věnují aspektům žití v blízkovýchodní metropoli, které nejsou na první pohled a z doslechu zřejmé a známé. Tři ženy a jeden muž, kapitoly jejichž života uvidíme, se potýkají nelehkými problémy. Mnoho věcí je v Teheránu nelegálních, ženám není souzena svoboda, nýbrž závislost na manželovi, a proto se hrdinové snímku často uchylují k životu v „podzemí“. Kluby, sex, drogy a alkohol, to není Amerika 90. let nýbrž současné hlavní město Íránu.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací