O těle a duši (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 21. 9. 2017 ()

Synopse: „Dva lidé, jeden sen”

Nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fobií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí. Oba hrdinové, postupně ohromováni zjištěním, že sdílejí totožné sny (v nichž jsou laní a jelenem uprostřed zasněženého lesa), se je následně pokoušejí společně naplnit. Lehce excentrická, taktilní i odtažitá romance s prvky všednodenního dramatu a černé komedie sugestivně tematizuje dualitu bdělosti a snění, zvířeckosti a humanity, duše a těla.

Recenze:
Endre je stárnoucí finanční ředitel jatek. Jeho největší obtíží je tělesný handicap, který mu brání v navázání bližšího vztahu. María je nově přijatá kvalitářka masa, která je uzavřená a disponuje dokonalou pamětí. Navíc má také nepřekonatelný strach z tělesného kontaktu i potenciálních emocí. Ze začátku dva odtažití hrdinové si k sobě najdou cestu ve chvíli, kdy zjistí, že noc, co noc sdílejí totožný sen, ve kterém jsou jelenem a laňkou. A tak se nám postupně odkrývá příběh dvou izolovaných postav v každodenní pracovní i mimopracovní rutinně, kteří najdou neočekávané spojení. A právě to by jim mohlo poskytnout konečnou útěchu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací