The Florida Project (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 22. 2. 2018 ()

Synopse: Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její kamarádi, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, potulování a neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její 22letá máma (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Je na čase seznámit se s novou sousedkou a naplánovat pár dalších lumpáren! Režisér Sean Baker přichází s neobyčejně silným snímkem, který se stal miláčkem kritiků i diváků ihned od svého uvedení na festivalu v Cannes.

Recenze:
Baker v rámci rešerší s týmem tvůrců navštívil floridské motely a některé z oněch „stálých obyvatel“ do svého nového filmu dokonce bez váhání obsadil. To v kombinaci s prostředím skutečného floridského motelu umístěného poblíž slavného Disneyho království tvoří jedinečnou hořkosladkou podívanou, která má ambice oslovit širší divácké spektrum, než by se mohlo zpočátku zdát.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací