Neviditelný (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 5. 3. 2020 ()

Synopse: „Už mě nikdy neuvidíš. A bude tě to bolet.“ Zlověstný vzkaz bývalého milence by se dal interpretovat různě. Jenže ten pravý význam je děsivý a nepředstavitelný. Leigh Whannell, režisér originálního thrilleru Upgrade, přichází s další žánrovou lahůdkou, která inovativně oživuje legendárního hororového antihrdinu.

Když Cecilia (Elisabeth Moss, hvězda seriálu Příběh služebnice) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě?

Film Neviditelný, který se inspiroval legendárním monstrem studia Universal, vznikal v produkci společnosti Blumhouse Jasona Bluma, jež se v posledních letech vyprofilovala jako dílna velmi originálních a dobrých hororů (Uteč, My). Garantem svěžího přístupu je také autor scénáře a režisér Leigh Whannell, který před dvěma lety překvapil chytrým thrillerem Upgrade. „Nečekejte běžný horor s děsivým monstrem, lekačkami a občasnými dávkami humoru na odlehčení. Tohle je hodně temný příběh, který vás nenechá ani na chvíli vydechnout,“ slibuje režisér.

Recenze:
S hlavní hrdinkou Cecilií Kass (Elisabeth Moss) se setkáváme při nočním útěku z vězení. Ono je to vlastně luxusní hypermoderní sídlo, kde žije s přítelem, ale pro ni v posledních měsících představovalo ten nejhorší žalář. S tyranem, který se ji snažil ovládat, manipulovat a ze všeho obviňovat. O tom, co si s ním prožila, se nedozvíme až tak mnoho, ale z jejího nynějšího chování a čiré hrůzy, kterou ze svého ex má, si to dovedeme představit. Nesmírně se jí tedy uleví, když zjistí, že její bývalý rozchod neunesl a vzal si život. Konečně zase může žít podle sebe. Strach ji ale neopouští a Cecilia mívá stále častěji pocit, že jí někdo dýchá za krk. Je jen natolik traumatizovaná z toxického vztahu, že začíná bláznit, nebo je správné jiné, děsivé, ale logické vysvětlení?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací