Tvář vody (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 1. 2018 ()

Synopse: Tak trochu jiný příběh o lásce si pro širší publikum přichystal mistr vyprávění Guillermo del Toro. Tvář vody se odehrává za studené války v utajované americké vládní laboratoři, kde pracuje Elisa (Sally Hawkins). Elisa je němá a což pro ni ve velké míře znamená izolaci od okolního světa. Její život se změní jednou pro vždy, když společně s kolegyní Zeldou (Octavia Spencer) objeví přísně tajný experiment.

Recenze:
Elisa (Sally Hawkins) pracuje jako noční uklízečka v rádoby tajném vládním zařízení. Vyrostla jako odložený sirotek, a navíc je němá. Proto není divu, že žije osamoceně a sní o někom, kdo by pochopil její nedostatky. Má pouze dva přátele, které americká společnost 60. let také nepřijímá: souseda Gilese (Richard Jenkins), neúspěšného ilustrátora, který musí tajit svou homosexualitu, a kolegyni Zeldu (Octavia Spencer), upovídanou černošku, která doma skáče kolem svého líného manžela.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací