The Words (2012)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 20. 9. 2012 ()

Synopse: Je více než jeden způsob jak někomu vzít život.

Některé příběhy končí, když odejdete z kina. Ostatní s vámi zůstávají, stávají se předmětem přemítání, diskuzí, dokonce i argumentů přetrvávajících po následující dny a týdny. Skvělé příběhy mají tuto trvající energii a obecenstvo brzy zjistí, že film za chvíli možná skončí.

THE WORDS (slova) přetrvají.

Když Rory Jansen (Bradely Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu.

Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům.

Recenze:
V případě The Words snadno přichází na mysl přirovnání k napůl připravenému jídlu. Máme tu dobrou základní ideu, ale pouze minimalistické provedení. Jsou nám poskytnuty vhledy do psychologie psaní, ovšem nedozvíme se nic nového. Herci… Inu vyprávění Jeremyho Ironse stojí za to slyšet, jenže stejně jako Dennis Quaid a Bradley Cooper by jeho roli mohl obsadit de facto kdokoliv. Z úplně jiných důvodů jsem si docela užil akorát Doru (Zoe Saldana) a Daniellu (Olivia Wilde) – budete mít hezký výhled, kluci!

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací