Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 1. 2018 ()

Synopse: Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson).

Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky.

Komediální drama plné černého humoru napsal a natočil Oscarem oceněný režisér Martin McDonagh. „To, co se stalo Mildredině dceři, je smutné a strašné a cítil jsem, že nejdůležitější bude udržet to v rovině komedie i navzdory vší té zoufalé černi,” říká McDonagh. Hlavní roli napsal přímo na tělo herečce Frances McDormand, která ji charakterizovala slovy: „Myslím, že nemusíte vždycky chápat Mildredino chování, ale určitě ji nebudete nikdy nenávidět a pomlouvat.”

Recenze:
Pokud je někdo ztělesněním pojmu “ženská od rány”, pak je to Mildred Hayesová (Frances McDormand). Její dcera byla brutálně zavražděna a ani po několika měsících nebyl pachatel dopaden. Rozzuřená matka se rozhodne opět rozdmýchat zájem obyvatel poklidného městečka Ebbingu a zvolí k tomu kontroverzní cestu: pronajme si tři billboardy u silnice, po které už téměř nikdo nejezdí, ale díky tomu si je může dovolit. Umístí na ně nevybíravý vzkaz místní policii a zbytek už nechá na zájmu okolí a sdělovacích prostředků.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací