Tintinova dobrodružství (2011)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 10. 2011 ()

Synopse: Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny Tintina belgického autora, publikujícího pod pseudonymem Hergé, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra Tintina a jeho věrného psího společníka Filuty. Ti společně narazí na model lodi, který v sobě ukrývá nebezpečné tajemství. Tintin, který je nevědomky vtažen do samého středu několik set let staré záhady, se ocitá na mušce Ivana Ivanoviče Sacharina, ďábelského padoucha, který je přesvědčen, že Tintin ukradl vzácný poklad, spojovaný se zákeřným pirátem zvaným Rudý Rackham. V doprovodu svého psa Filuty, starého mořského vlka kapitána Haddocka a dvojice nešikovných detektivů Kadlece a Tkadlece procestuje Tintin křížem krážem celý svět ve snaze dostat se jako první na místo posledního odpočinku lodi Jednorožec, vraku, který by ve svém nitru mohl skrývat klíč k obrovskému bohatství... A také prastarou kletbu.

Recenze:
Děj hezky odsýpá a nenechá Vás nudit se. Chvilkami je příběh komornější a napínavý, chvíli se budete smát, anebo budete unášeni pořádně našláplou akční vlnou. Zejména jedna z honiček je opravdu dechberoucí. Prolínačky jsou obvyklou součástí filmů. “Tintinovské prolínačky” se mi ovšem obzvláště líbily. Zmenšující postavy jsou zakomponovány do další scény, kde jsou např. zašlápnuty v kaluži vody. Opravdu povedené.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací