Tísňová linka (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 5. 2013 ()

Synopse: Tísňová linka je bravurně natočený napínavý thriller s okouzlující Halle Berry v hlavní roli. Její Jordan je zkušená operátorka tísňové linky, které změní život volání zoufalé dívky, jež se právě stala obětí únosu. Pro ni je telefonické spojení s tísňovou linkou jedinou nadějí a slova pronášená klidným a rozvážným hlasem ženy na druhém konci telefonu ji dodávají odvahu. Operátorka se rozhodne na vlastní pěst zachránit dívku a postavit se tváří tvář vrahovi, s nímž se v minulosti bohužel již setkala.

Recenze:
Co by v jiném akčním dobrodružství sloužilo jenom jako subplot, tedy mravenčí práce operátorů a policistů, používá Tísňová linka s účinnou naléhavostí a překvapivým úspěchem. Za realismus platí tvrdší daň sekvence pouze s unesenou Casey, vyznívající hekticky, ale přitom nutně zdržující a lehce otravně opakuje záběry na únosce (Michael Eklund) zesilujícího si v autě rádio. Když konečně nastane v ději zvrat, dostanete pár epizod brutálního násilí, z něhož se režie snaží (bez úspěchu) vykřesat šokující vizuální umění. Celkově z těchto scén zůstává cítit mnohem větší pachuť, než bylo nejspíš úmyslem.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací