Toman (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 10. 2018 ()

Synopse: Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy.

Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká.

Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo.

Recenze:
Ale kdo to vlastně byl? Právě to se snaží českým divákům rozkrýt nové dílo Ondřeje Trojana, pro nějž je Toman režisérským návratem na filmová plátna po osmi letech. A návrat je to vskutku významný. Trojan v Tomanovi nabízí záživnou podívanou plnou zajímavých historických faktů. Už jen kvůli těm stojí za to snímek vidět. Je důležité znát historii své vlastní země, a právě rozšíření těchto vědomostí představuje Tomanův příběh, který je protkaný nejrůznějšími dějepisnými detaily. Vždyť je také inspirován skutečností.

(photo&video: )

Video
Trailer 1:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací