Tomb Raider (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 3. 2018 ()

Synopse: Každá legenda má svůj začátek.

Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.

Recenze:
Vytvořit snímek na motivy počítačové hry je neuvěřitelně těžké a málokomu se to opravdu povede. I přes to, se o to filmaři neustále pokoušejí. A tak vznikla další adaptace hry Tomb Raider. Tentokráte potkáváme mladičkou Laru, která pracuje jako kurýr v rušném Londýně. Její otec zmizel před sedmi lety, ale Lara se s tím nehodlá smířit a pořád doufá, že je naživu. Když je však donucena podepsat dědické papíry, zjišťuje překvapující skutečnosti o svém otci a o tom, proč vlastně zmizel. A tak, přesvědčena více než kdy dřív, že je její otec naživu, se vydává po jeho stopách na tajuplný ostrov. Zde se však setkává s členy organizace Trinity, která chce zničit svět a Lara tomu musí zabránit.

(photo&video: )

Video
Trailer 2:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací