Tři generace (2015)

tri_generace_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 29. 9. 2016 ()

Synopse: V každé etapě našeho života bojujeme s tím, abychom byli sami sebou. Své o tom ví Ray (Elle Fanning), teenager z New Yorku, který prochází změnou pohlaví. Jeho matka Maggie (Naomi Watts) je svobodná a sama se hledá. Teď ale potřebuje najít Rayova biologického otce, který musí podepsat souhlas k jeho změně. Třígenerační rodinu doplňuje Rayova netradiční babička Dolly (Susan Sarandon), která neví, jestli být víc zoufalá z rozhodnutí svého vnuka nebo z životní nerozhodnosti vlastní dcery. Všichni tři se tak musí poprat se svými zažitými způsoby, přijmout změny a začít fungovat jako rodina.

Recenze:
Ramona (Elle Fanning) nikdy nechtěla nosit šatičky ani si hrát s panenkami, od čtyř let se cítila uvězněná v cizím těle. Její přesvědčení se upevňuje, v pubertě si začne říkat Ray. S vlasy střiženými na krátko, staženým hrudníkem schovaným pod volnými košilemi a na skejtu opravdu vypadá jako kluk. V šestnácti se definitivně rozhodne – chce podstoupit operativní změnu pohlaví. Bydlí se svobodnou bohémskou matkou Maggie (Naomi Watts), šik babičkou Dodo (Susan Sarandon) a její partnerkou Frances (Linda Emond). Pro rodinu, která nikdy neměla a ani nechtěla mužský element, to bude těžká zkouška.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací