Trollové a kouzelný les (2018)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 19. 12. 2019 ()

Synopse: Velké dobrodružství malých hrdinů

Odpradávna leží kdesi v hlubokých lesích království trollů. Nikdo z nich nežere děti, ani nedrtí kameny. Mimo dosah a zájem lidí si v přítmí a stínu užívají spokojeného života a veselí pod vládou krále Gromma. Někdo má jednu hlavu, někdo dvě a někdo tři hlavy, někdo je trochu kouzelný a jiný vůbec, z někoho jde trochu hrůza, když se špatně vyspí, někdo už začíná věkem kamenět. Kryjí se před sluncem a dobře se baví.

Jednoho dne ovšem oblíbený král kvůli zradě a nastražené pasti zkamení a na jeho syna Tryma čeká velké dobrodružství. S pomocí přátel musí projít zakázaným kouzelným lesem, až na hranice světa trollů a lidí, získat zpět králův ukradený zkamenělý ocas a do tří dnů ho přinést zpátky. Pak králova kletba pomine. Trym byl vždycky jeden z nejveselejších trollů, teď ale musí legrácky stranou. Stojí před ním les plný nebezpečí, nástrah a trollích strašidel.

Recenze:
Nebuďte zmatení, nejde o pokračování snímku Trollové z roku 2016, i když to nás za nedlouho také čeká. Tihle trollové pochází z norsko-kanadské koprodukce a je to velmi zajímavá podívaná. Ne tedy v dobrém slova smyslu. Tvůrci, tedy režisérsko-scenáristické duo Kevin Munroe a Kristian Kamp připravilo opravdu chuťovku. Nejenže jde o poměrně neoriginální příběh, který navíc nudí, ale nepomáhá tomu ani nepovedená animace a mírně řečeno nesympatické postavy. Vezměme to ale postupně.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací