Tulipanová horečka (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 8. 2017 ()

Synopse: V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz.

Recenze:
Tulipánová horečka nás přenese do 17. století v přístavním městě Amsterdam, kde právě vrcholí „tulipánová horečka“. Seznámíme se s mladičkou Sophií (Alicia Vikander), která je provdána za bohatého obchodníka Cornelia (Christoph Waltz). Pár s velkým věkovým rozdílem žije poměrně poklidným životem. Monotónní dny bez vášně jsou narušeny ve chvíli, kdy Cornelius zatouží po obrazu se svou krásnou chotí. S příchodem talentovaného malíře Jan Van Loose (Dane DeHaan) se zrodí vášnivá, ale zakázaná láska. Vykoupením všech aktérů se může stát jediná cibulka tulipánu. Získání vzácné exotické květiny totiž mohlo jejímu majiteli vynést doslova jmění.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací