Učitelka (2016)

ucitelka_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 21. 7. 2016 ()

Synopse: Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce. Děj strhujícího a velmi aktuálního snímku o síle lidského charakteru inspirovaného skutečnou událostí se sice odehrává na začátku 80. let, ale jde o příběh univerzální, který by se mohl odehrát kdekoliv a v jakékoli době, neboť zkorumpovanost, stejně jako malost a vypočítavost vládnou světem bez ustání.

Recenze:
Každý školou povinný ví, že třídní učitelka dokáže udělat žáčkům ze života peklo. A co teprve, když žijete v Československu za dob socialismu a schytáte zapálenou komunistku, která jen využívá druhé ve svůj prospěch. Drama Jana Hřebejka začíná ruchem v bratislavské škole 1. září 1983. Do jedné ze tříd nakráčí nová učitelka, Maria Drazdechová (Zuzana Mauréry), předsedkyně KSČ na škole, které se bojí i ředitelka.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací