Drahokam (2019)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 31. 1. 2020 ()

Synopse: Zatímco se mu kupí dluhy a naštvaní výběrčí jsou mu v patách, riskuje tenhle výřečný klenotník z New Yorku všechno a doufá, že se tak udrží nad vodou a naživu.

Recenze:
Máme tu další poklad z Netflixu. Je to tak, Drahokam je nejnovějším dílem z produkce výše zmíněného streamovacího servisu. Tentokráte nám Netflix a spol. přináší trochu jinou podívanou, z níž budete neustále vynervovaní. Tvůrci schválně vytvořili uspěchanou atmosféru snímku, která je krajně iritující. To samé platí i o samotných dialozích postav, které se neustále překřikují a mluví překotně jedna za druhou. Na jednu stranu nám to jako divákům hodně vadí, na stranu druhou to byl zjevný záměr Bennyho Safdieho a Joshe Safdieho (oba se podíleli na filmu jak režijně, tak scenáristicky). V tom je však to kouzlo, protože ono nás to totiž štvát má. Bratři Safdieové úmyslně zvolili vypjatou a nervy drásající náladu, která nás emocionálně vyždímá a díky níž nás Drahokam nepustí od začátku až dokonce. Zásluhou nikdy se nezastavujícího děje s rychlým spádem, nemáme šanci ztratit koncentraci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací