Univerzita pro příšerky (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 6. 2013 ()

Synopse: Už od té doby,kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty nejlepší příšerky pocházejí z Univerzity pro příšerky. Ale hned během prvního semestru na univerzitě se začnou Mikeovy plány hroutit, když mu cestu zkříží příšerkovské eso James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Této dvojici se život na univerzitě i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutěživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. A aby to bylo ještě horší, Mike i Sulley si uvědomí, že budou muset spolupracovat, pokud budou chtít své průšvihy napravit. Snímek bude do kin uveden s krátkým předfilmem Láska mezi kapkami deště.

Recenze:
Hned zkraje musím říct, že tento druh příběhu vyzdvihuje potíže, jež originál příliš nezatěžovaly. Jmenovitě – svět bubáků pro nás není nijak zvlášť zajímavý. Tedy přestane jím být ve chvíli, kdy si zvykneme na davy kreslených zrůdiček, jejichž většina je navržena tak, aby drobotinu rozdováděla, nikoliv skutečně děsila. Pokud vůbec aspoň ona začne prahnout po nových plyšácích. Mike a Sulley se v zájmu své budoucí kariéry musí spojit s partou outsiderů, z jejichž trapnosti si film snaží dělat legraci… Bez velkého úspěchu, jelikož jsou právě tak trapní a vtipy tak otřepané, že to záhy ztratí šťávu. Záporáci, ať už známí, nebo noví, s klaďasy soupeří způsobem, který nikdy nepůsobí „seriózně“. Je to asi dáno koncentrací příběhu čistě na osobní problémy hrdinů bez přesahu k tomu, co se děje mimo ně.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací