Únos (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: DVD 13. 9. 2017 ()

Synopse: Mladá novinářka Marta najde na Nový rok v předzahrádce hlavu svého bratra, zabalenou v igelitové tašce. Strašlivý nález ji vtáhne do příběhu, ve kterém se mocní představitelé státu neštítí žádného zločinu, jen aby si upevnili pozici neomezených vládců. První rok mladé slovenské republiky je důvodem oslavy pro řadu lidí – například krále podsvětí Efendiho nebo pro Prezidenta. Jen Předseda nemá důvod se radovat. Kdysi pomohl do funkce Prezidentovi, jenže ten teď odmítne jmenovat ministrem Předsedova syna. Jak tedy hlavu státu přinutit, aby poslouchala? O několik měsíců později Prezidentova syna za bílého dne zmlátí organizovaná skupina útočníků a odvleče jej do zahraničí… Slovenský film režisérky Mariany Čengel-Solčanské je politickým thrillerem, natočeným podle skutečných událostí, jež v polovině 90. let otřásly republikou a jež mají dodnes neblahý vliv na slovenskou společnost i tamní politickou scénu.

Recenze:
Vybojovaná slovenská samostatná republika slaví první narozeniny a vysocí státníci mají ambice stát se významným hráčem v Evropě. Mladá novinářka najde na zahradě rodinného domu v igelitce hlavu svého bratra. Dvě zdánlivě vzdálené dějové linie, které se střetávají v temném podsvětí devadesátých let a vrcholí únosem prezidentova syna. O skutečných událostech natáčela Mariana Čengel Solčanská.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací