Úsvit planety opic (2014)

usvit_planety_opic_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 17. 7. 2014 ()

Synopse: Poslední šance na mír

Caesar (Andy Serkis) je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země.

Recenze:
Snímek se pyšní několika esy v rukávu, tudíž jakékoliv případné problémy smetává lehce ze stolu, popřípadě je využívá ve svůj prospěch. Vzhledem k tomu, že se jedná o pokračování, není nutné zabývat se dlouhým seznamováním a rovnou vklouzneme do centra dění. Události uplynulých 10 let a šířící se epidemie jsou shrnuty v kraťoučkém úvodu a zbytečně se nerozpitvává tragédie, která lidstvo postihla. Všichni si umíme představit, co se asi na Zemi dělo. Pokud byste přeci jen chtěli vědět více, můžete se začíst do knihy Úsvit planety opic: Ohnivá bouře, kterou budete moci již brzy vyhrát na našich stránkách.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací