V nitru Llewyna Davise (2013)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 20. 2. 2014 ()

Synopse: V nitru Llewyna Davise je příběh ambiciózního a talentovaného mladého muzikanta, který se snaží získat si trochu uznání, v době obrody folkové hudby, v New Yorku roku 1961. Ačkoliv se jeho život zdá být nekonečným řetězem smůly, Llewyn se nevzdává a pevně si jde za svým snem. Bez peněz a trvalé adresy se protlouká životem a přespává u stále se snižujícího počtu kamarádů. Jako šance na záchranu se jeví cesta do Chicaga, kam se vydává s nadějí na získání nového manažera a s vyhlídkou na překonání své smůly.

Recenze:
Celý snímek vyniká povedenou pochmurnou atmosférou plnou ledového sněhu, deště a mrazivého větru. Skličující náladu podtrhuje i niterný a svým způsobem minimalistický a nezúčastněný herecký výkon Oscara Isaaca. Větší emoce se na plátně objevují, jakmile Davis popadne kytaru a začne zpívat. Jednotlivé folkové písně a celkový hudební doprovod patří k perlám V nitru Llewyna Davise. Všem folkovým fandům rozhodně nesmí v audiotéce chybět soundtrack.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací